Dan roze majica- "Drugarstvo je od svađe slađe"

Tradicionalno, četvrti put za redom, naša škola obeležila je dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznat kao Dan roze majica.

Ove godine tema našeg Konkursa bila je "Drugarstvo je od svađe slađe". Pozvali smo sve naše prijateljske, osnovne škole da učestvuju na Konkursu slanjem radova svojih učenika. Učenici su i ovog puta pokazali da razumeju šta znači borba protiv vršnjačkog nasilja i kako se treba boriti - drugarstvom!

Manifestaciju možete pogledati na linku:

Nagrađeni radovi:

Kategorija I - Literarni radovi:

1. nagrada - Boglarka Dušnoki ,7.c, pismeni sastav, mentor nastavnica mađarskog jezika Noemi Kiralj,  OŠ “Sečenji Ištvan”, Subotica
  2. nagrada -  Petra Savić, 6 razred, pesma, mentor nastavnica Katarina Faćol, OŠ”Hunjadi Janoš”, Čantavir

Specijalna nagrada – David Vaš, 8.c, literarni rad “Ne možeš da pobegneš” , mentor nastavnica mađarskog jezika Valerija Horvat Rice, OŠ “Jovan Mikić”

Likovni radovi:

1. nagrada Tamaš Kučera, 5.c, mentor nastavnica Valentina Tomić, OŠ”Jovan Mikić”, Subotica

Kategorija film

Kratki film “Ipak prijateljstvo” koji su snimili i uloge odigrali učenici 5.c odeljenja, mentor Valerija Horvat Rice, OŠ”Jovan Mikić”

Kategorija autorska pesma, horsko pevanje

Pesma “Ljubav je od svega jača”

Nagradu su osvojili učenici od 6. do 8. razreda OŠ "Matija Gubec", Tavankut

Autor pesme nastavnica: srpskog jezika i književnosti Sanja Ilić Kostić

Autor kompozicije: nastavnik muzičke kulture Bela Anišić i mentor nastavnica Danijela Radnić

Kategorija foto priča

Učenice 8.a – Nina Kosović i Višnja Vukov, mentor nastavnica TIT Olgica Buljovčić

Zahvaljujemo se i pohvaljujemo trud svih učenika, njihovih mentora i škola koje su se odazvale na naš konkurs.