xx Osnovna škola "Jovan Mikić" Subotica

Заједно против насиља!

У оквиру Дечје недеље представници Ђачког парламента ОШ ,,Јован Микић" су заједно са стручном службом и координатором ове организације 5.10.2021. посетили ОШ ,, Матко Вуковић" .
Присутне је поздравила директорица школе, а након тога су гости и домаћини у пријатном амбијенту размењивали искуства и разговарали о ненасилној комуникацији као могућем и исправном избору у решавању конфликата. Ученици ђачког парламента ОШ "Матко Вуковић" заједно са ученицима наше школе су направили плакате.

Д Е Ч И Ј А   Н Е Д Е Љ А - “ Између 4 ватре“
Д Е Ч И Ј А Н Е Д Е Љ А - “ Између 4 ватре“

У оквиру Дечије недеље, првог дана спортских надметања наступиле су девојчице петих и шестих разреда у игри “ Између 4 ватре“. За ово такмичење сви пети разреди су имали своје екипе: 5а, 5б, 5ц, 5д, док су у шестом разреду пријавили своје екипе: 6а и 6б. Након обављеног жреба и упознавања капитена екипа са правилима ове игре, као и са мерама епидемиолошке заштите кренуло се са такмичењем .

Д Е Ч И Ј А   Н Е Д Е Љ А - мали фудбал
Д Е Ч И Ј А Н Е Д Е Љ А - мали фудбал

У оквиру Дечије недеље , у среду наставило се са спортским такмичењима. Овом приликом је одржано такмичење у Малом фудбалу за 7-8 разреде. Своје екипе су пријавили сви седми разреди: 7а, 7б, 7ц, 7д, док су за осме разреде своје екипе имали. 8а и 8б разред. Након жреба и упознавања капитена са правилима игре кренуло се са такмичењем .

Dečija nedelja - mini odbojka

Dana 7.10.2021.održano je takmičenje u mini odbojci za devojčice u konkurenciji između 7.-8. razreda. Ukupno je učestvovalo 6 ekipa i sve je proteklo u najboljem redu i dobrom raspoloženju.

Dečija nedelja

Dana 5.10.2021. u okviru Dečije nedelje održan je turnir u fudbalu za 5. i 6. razrede naše škole. Vreme nas je poslužilo a deca su uživala i pokazala veliko drugarstvo, fer-plej i lepe fudbalske poteze.
U fudbalu:
1. mesto ekipa 6a odeljenja
2. mesto ekipa 5b odeljenja
3. mesto ekipa 6b odeljenja

"Dan mirisnih sapuna” unapređivanja međupredmetne kompetencije  Odgovoran odnos prema zdravlju
"Dan mirisnih sapuna” unapređivanja međupredmetne kompetencije Odgovoran odnos prema zdravlju

Dana 29.09.2021. godine, u našoj školi je realizovana aktivnost Dan mirisnih sapuna. Cilj aktivnosti je unapređivanje međupredmetne kompetencoije Odgovoran odnos prema zdravlju. Aktivnost je osmišljena u formi multidisciplinarnog časa. Nastavnici predmeta biologija, fizičko i zdravstveno vaspitanje, građansko vaspitanje, hemija, istorija, kao i tehnika i tehnologija, zajedno sa učenicima 8. i 7 razreda osmislili su čas na kome su prikazali značaj lične higijene za zdravlje ljudi i tehnologiju izrade sapuna kao praktičnu vežbu prikazanih nastavnih sadržaja.

EDUKATIVNI IZLET BIBLIOTEKARSKE SEKCIJE

Osvanuo je divan, topao i sunčan dan. Deo bibliotekarske sekcije sa školskim bibliotekarom Vesnom Kolar Perić i pomoćnikom direktora Darinkom Maksimović uputio se na edukativan izlet u Sombor. Obišli smo znamenitosti grada Sombora, uživali u Muzeju, Gradskoj bibliteci (Dečijem odeljenju) i Županiji. Svaki minut smo iskoristili da bi smo saznali što više o ovom gradu ali smo stigli i da se družimo i uživamo u zajedničkim šetnjicama. Vratili smo se puni utisaka, sa velikim osmehom na licu i jedva čekamo naš novi izlet.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 24.09.2021.
Održan je Kros RTS-a

U školskom dvorištu naše škole, danas je održan RTS kros sa početkom u 10 časova. Učestvovali su učenici od 5-8 razreda. Sve je proteklo u najboljem redu i atmosferi. Zahvaljujemo se organizatorima, Dijani Peić, Saši Terziji i Zdravku Cetiću kao i svoj deci koja su učestvovala.

Iskolánk udvarán ma RTS keresztet tartottak, 10 órai kezdettel. Az 5-8. osztályos tanulók vettek részt. Minden a legjobb rendben és légkörben zajlott. Köszönjük a szervezőknek, Dijana Peićnek, Sasa Terzianak és Zdravko Cetićnek, valamint minden résztvevő gyereknek.

Svečani prijem prvaka

Uz vesele pesmice dobrodošlice dočekali smo naše drage đake prvake.

SREĆAN POČETAK!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 01.09.2021.
Почетак школске 2021/2022. године

Поштовани родитељи (и други законски заступници),

Настава у ОШ ,,Јован Микић“ у школској 2021/2022. години почиње у среду 1. септембра 2021. .....Прочитај више

me adarayai - sinhala teledrama