IZVEŠTAJ SA OKRUŽNOG TAKMIČENjA U STONOM TENISU

Mesto: Subotica-Hala sportova
Datum: 17.10.2018., Vreme: 8:00-11:00
Na ovom takmičenju svoje prestavnike i u muškoj i ženskoj konkurenciji trebali su imati i Bačka Topola i Iđoš.Međutim oni nisu imali svoje takmičare kod dečaka tako da su ove dve Subotičke škole odigrale finale.Kako to obično i biva teško je ponoviti uzastopno dva dobra rezultata.Ovog puta naši dečaci su blistali i prevazišli sebe,mislim da su više želeli tu pobedu.
Ekipe:
1. OŠ „Jovan Mikić“
2. OŠ „Miroslav Antić“
 Ekipa OŠ „Jovan Mikić“:
                                  1.Nemanja Marković  4d
                                  2.Vedran Bošnjak     7a
REZULTAT:
1. OŠ „Jovan Mikić“-OŠ „Miroslav Antić“     2:0 (  2:0 ;2:1 )
Plasman:
Ekipno.
1. OŠ „Jovan Mikić“ - prvo mesto
2. OŠ „Miroslav Antić“- drugo mesto
Kao Prvaci Okružnog takmičenja ekipa OŠ „Jovan Mikić“ plasirala se i ovog puta na Republičko takmičenje koje se održava 31.10.2018. u Petrovcu na Mlavi.
U pojedinačnoj konkurenciji   Vedran Bošnjak  je zauzeo drugo mesto.

Profesor: Zdravko Cetić                                    ČESTITAMO  dečaci

Vest napisao-la - osjovanadmin - 17.10.2018.
izložba PHOTO - REFLEXION

U ponedeljak, 15.10.2018. u Savremenoj galeriji je otvorena izložba PHOTO - REFLEXION gde su izložena dva rada naših učenika, Bianke Molnar i Anje Pribojan.
Izložba fotografija o sinagogi je otvorena svakodnevno... sve do 27.10.2018.
Treba pogledati kreativnost učenika koja je zaista opipljiva, kao i raskoš obnovljene sinagoge.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 15.10.2018.
Helytörténeti óra

Történelmi témájú körsétán voltak Szabadka belvárosában az 5.c osztály tanulói a gyermekhéten. Megtekintették a város nevezetes épületeit, amelyekről tanárnőjük, Kajdocsi Hajnalka sok érdekes információt adott.
Hasznos és élvezetes nap volt ez számukra.

Vest napisao-la - hrv - 13.10.2018.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" školski bibliotekar Vesna Kolar Perić u saradnji sa učiteljicom Jasnom Radonić i njenim razredom 1 d,organizovale su radionicu sa bakama i dekama. Bilo je divno gledati kako vešte bake i deke rade zajedno sa unucima jesenje radove. U vazduhu se osećala velika,prelepa veza kakvu mogu imati samo ove dve različite generacije.

POUČNO PREDAVANJE ZA ĐAKE NAŠE ŠKOLE

Đaci naše škole danas su saznali puno o saobraćajnim pravilima i situacijama koje moraju da se poštuju u saobraćaju. Učenici su na kraju predavanja dobili simboličan poklon.

Dopisna matematička olimpijada

Ni ove školske godine nismo zaboravili da pokažemo kakva matematička umeća imamo! : )
Dopisna matematička olimpijada je naš prvi izazov, gde smo ostvarili prve rezultate. : ) Učenici nastavnice Darije Svorcan, tačnije njih 16, je ostvarilo plasman u drugi krug takmičenja.
Oni koje je poštar iznenadio pismima sa zadacima za drugi krug takmičenja su:

Nađa Vlačić 5.d, Milica Sudarević 5.d, Ilija Brajić 5.d, Milica Kondić 5.d, Kalina Reković 5.d, Jelena Damjanović 6.a, Ana Bulović 6.a, Teodora Budimir 6.a, Nina Kljajić 6.a, Jovana Rujak 6.a, Kosta Stoparić 6.b, Danilo Starčević 7.b, Bojana Vrga 8.b, Bogdan Zdravković 8.b, Dario Vajda 8.b, Iva Vojinović 8.b

U prilogu su fotografije nekih od takmičara koji vredno rešavaju zadatke i šalju svoja rešenja, očekujući najbolje u drugom krugu. : )

Predmetni nastavnik,
Darija Svorcan : )

BEZBEDNOST U SAOBRAĆAJU

Predavači udruženja "Asocijacija za bezbednost u saobraćaju" edukovali su učenike naše škole. Predavači su edukaciju izvršili na mobilnom edukativnom saobraćajnom poligonu prilagođenom deci. Tokom edukacije učenici su se upoznali sa osnovnim pravilima bezbednog ponašanja u saobraćaju.

ИЗВЕШТАЈ СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА У СТОНОМ ТЕНИСУ

Место: Суботица-Хала спортова, Датум: 9.10.2018. Време: 8:00-11:00
Екипе:
1. ОШ „Јован Микић“
2. ОШ „Мирослав Антић“
3.ОШ „ Ђуро Салај“
4.ОШ „Владимир Назор“ Ђурђин

Екипа ОШ „Јован Микић“:
1.Немања Марковић 4д
2.Ведран Бошњак 7а
РЕЗУЛТАТИ:
1. ОШ „Јован Микић“:ОШ „Владимир Назор“ Ђурђин 2:0
2. ОШ „Јован Микић“-ОШ „Мирослав Антић“ 0:2
Пласман:
Екипно.
1.ОШ „Мирослав Антић“- прво место
2.ОШ „Јован Микић“ - друго место
У појединачној конкуренцији у којој је учествовало десет такмичара наша два ученика су постигли запажене резултате.
1. Ведран Бошњак је заузео друго место
2. Немања Марковић је заузео треће место

Ученици ОШ „Јован Микић“ на овом Општинском такмичењу и у екипној и појединачној конкуренцији су заузели друго место и тако се пласирали на Окружно такмичење.
ЧЕСТИТАМО дечаци.

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - osjovanadmin - 09.10.2018.
„SZOBORVADÁSZOK"    "ЛОВЦИ НА СПОМЕНИКЕ"
„SZOBORVADÁSZOK" "ЛОВЦИ НА СПОМЕНИКЕ"

Rendhagyó iskolai óra a gyermekhéten - Ванредни час 6ц разреда у центру града у оквиру дечје недеље

A 6.c osztály helytörténeti órán vett részt a városközpontban osztályfőnökük, Horváth Rice Valéria vezetésével.
Feladatuk az volt, hogy megtalálják, és rövid életrajzok segítségével azonosítsák városunk hírességeinek szobrait. A munkát mindegyik csapat sikeresen elvégezte a megszabott időn belül. Gratulálunk nekik.

Vest napisao-la - hrv - 07.10.2018.
Humanitarni slatki dan  Jótékonysági süteményvásár
Humanitarni slatki dan Jótékonysági süteményvásár

Poslednji dan u okviru obeležavanja Dečije nedelje namenjen je humanitarnoj kolačijadi - prodaji kolača koje su spremili nači učenici u saradnji sa roditeljima.

Hvala svima na odzivu i učešću.

A gyermekhét utolsó napján jótékonysági süteményvásárt tartottunk. Köszönjük a tömeges részvételt tanulóinknak, a szülőknek pedig a segítséget.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 06.10.2018.