DAN TOLERANCIJE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

Povodom Dana tolerancije u školsku biblioteku pristiglo je mnoštvo divnih,predivnih likovnih i literarnih radova koje su smišljali, pisali i crtali učenici naše škole sa svojim učiteljicama. Učenički radovi na temu "Moj drug iz daleke zemlje" izloženi su bili u sali naše škole.
Pošto je Dan tolerancije, odluka žirija je bila da ove godine imamo više pobedničkih radova.

OBAVEŠTENJE - Odlazak na Festival nauke
 Obaveštavamo zainteresovane učenike da se organizuje odlazak na 12. Festival nauke u Beogradu.

Program možete videti na sajtu: www.festivalnauke.org.

Na festivalu nas čekaju:

Interaktivne postavke
Kreativne radionice, eksperimenti (matematika, hemija, fizika, biologija)
Naučne bine
Izložbe

Program za našu grupu počinje u 14.00 h. Pre odlaska na Festival nauke obilazimo ZOO, Knez Mihajlovu ulicu i Kalemegdan. U slučaju lošeg vremena posetićemo Etnografski muzej ili Muzej afričke umetnosti.

Datum posete: 01.12.2017. (subota)

Prijave primamo uz potpisanu saglasnost roditelja do popune mesta.

koordinator: Andrea Štraka

Vest napisao-la - osjovanadmin - 18.11.2018.
Javna nabavka 3/2018 - Odluke o zaključenju okvirnog sporazuma

Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma-partija 1  Katai salaš
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 2 Bečej
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 3 Sremska Kamenica - Novi Sad
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 4 Fruška Gora - Sremska Mitrovica - Zasavica
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 5 Oplenac
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 6 Sokobanja
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 7 Tara
Odluka o zaključenju okvirnog sporazuma partija 8 Gučevo

Obeležavanje Međunarodnog dana tolerancije

Naša škola je danas je tradicionalno obeležila Međunarodni dan tolerancije pod sloganom "Korak po korak.... TOLERANCIJA".
Predstavili smo raznolikost ovog podnevlja kroz kulturu, običaje, umetnost, velikane, gastronomiju....
Ugostili smo učenike OŠ "Matko Vuković" i Doma za decu "Kolevka".
Zajedno su uživali u druženju, poslasticama, igri i razgledanju izložbe.

Ovom manifestacijom smo potvrdili da zajedno možemo postići više i stići dalje.

ČEPOM DO OSMEHA

Naša škola se priključila humanitarnom projektu "Čepom do osmeha".

Potrebno je prikupiti čvrste plastične čepove, npr. od mleka, jogurta, majoneza, kečapa, flomastera, lekova koji imaju plastični čep, sokova, vode, piva, sredstava za kućnu i ličnu higijenu (deterdženti, paste za zube, šamponi, dezodoransi, kreme za ruke, omekšivači, balzami, tečnosti za sudove...).

Prikupljene čepove ubacujete u kutije za to predviđene (u atrijumu i učionicama) Sakupljene količine plastičnih čepova se odvoze u reciklažni centar, a prikupljena sredstva se koriste u humanitarne svrhe. Konkretno, akcija je stavila akcenat na decu sa invaliditetom ili nekom smetnjom u razvoju, kako bi im se omogućilo lakše funkcionisanje u svakodnevnom životu i obrazovanju.

O akciji detaljnije možete pogledati na sajtu organizacije.

Час историје поводом 100. година од ослобођења нашег града у I Светском рату

Ученици 8а разреда и наставник историје Радомир Нинков, били су на Суботичкој железничкој станици, поводом 100. године од ослобођења нашег града у I Светском рату

Vest napisao-la - osjovanadmin - 15.11.2018.
Мултидисциплинарни угледни час „ Цвет краљице Наталије“

Шта је заједничко за предмете као што су – биологија, историја, ликовна култура , техничко и информатичко образовање ?
Цвет краљице Наталије!
Наши наставници Биљана Павловић, Радомир Нинков, Валентина Томић и Марија Ивић, осмислили су и одржали мултидисциплинарни угледни час 9.11.2018. године. У реализацији часа учествовали су и ученици 8.а, 8.б и 8. д одељења.
Основни циљ часа био је стицање знања у широком смислу, знања из националне историје, знања за заштиту животне средине, ликовно и визуелно описмењавање, за развој креативне способности. Био је ово један поучан и емотиван час.

TIM ZA ZAŠTITU UČENIKA OD DISKRIMINACIJE, NASILJA, ZLOSTAVLJANJA I ZANEMARIVANJA U ŠKOLI

BELSŐ VÉDELMI HÁLOZAT

Vest napisao-la - osjovanadmin - 09.11.2018.
Jавна набавка 3/2018

Измена конкурсне документације 1

Питање и одговор на питање везани за ЈН 3

Vest napisao-la - osjovan admin - 09.11.2018.
NAGRAĐENI MATEMATIČARI

Iako sam otišla iz OŠ "Jovan Mikić", nisam do kraja završila sa svim što smo moji takmičari i ja zacrtali da ćemo osvojiti na matematičkim takmičenjima! ; ) Naime, učenici koji su zaokružili na lep način moju priču rada sa mladima u ovoj školi i osvojili nagrade na takmičenju Dopisna matematička olimpijada su sledeći:
1. Vlačić Nađa, 5.d, 3 mesto;
2. Kalina Reković, 5.d, 3. mesto;
3. Bulović Ana, 6.a, pohvala;
4. Kljajić Nina, 6.a, pohvala;
5. Stoparić Kosta, 6.b, pohvala;
6. Starčević Danilo, 7.b, pohvala;
7. Zdravković Bogdan, 8.b, pohvala. : )
Hvala svim mojim takmičarima koji su me nakon svakog našeg takmičenja na kom smo učesvovali učinili ponosnom i dali mi vetar u leđa da i dalje dajem svoj maksimum u svemu što radim! : )